آموزش فروش در سایت آمازون از ایران

کارشناس شماره 1 2023/12/14
آموزش فروش محصول در آمازون و کسب درآمد دلاری!

آمازون یکی از برترین خرده‌فروشان در جهان به شمار می‌رود که طیف گسترده‌ای از کالاهای مختلف را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد؛ به همین علت افراد بسیاری به دنبال فروش در آمازون از ایران هستند. این دسته از افراد در ابتدا باید آموزش فروش در آمازون را دنبال کنند که شامل نکات مختلفی هستند. از جمله آن‌ها می‌توانیم به افتتاح حساب بانکی، نحوه فروش کالا و نحوه همکاری در فروش اشاره کنیم. در ادامه این مقاله به صورت کامل به بررسی نکات و مراحل لازم خواهیم پرداخت. اگر قصد فروش آمازون در ایران را دارید، این مطلب می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

آمازون چیست؟

برای اینکه درباره آموزش فروش در آمازون اطلاعات کسب کنید، در ابتدا باید با این شرکت آنلاین بیشتر شوید. آمازون را می‌توانیم یکی از بزرگ‌ترین خرده فروش‌های آنلاین در جهان به شمار آوریم که ارائه‌دهنده انواع خدمات است. تنوع در خدمات باعث شده این روزها بسیاری از افراد به دنبال همکاری در فروش آمازون باشند. اولین فعالیت آمازون فروش آنلاین کتاب بود؛ اما امروزه از آن تحت عنوان یک شرکت تجاری مبتنی بر اینترنت یاد می‌شود که انواع خدمات را ارائه می‌دهد. افراد با انتخاب آمازون می‌توانند انواع محصولات را برای خرید پیدا کنند که شامل لباس، لوازم آرایشی، جواهرات، کتاب، لوازم الکترونیکی، اسباب‌بازی، لوازم باغبانی، کالای خانگی و… می‌شوند. مقر اصلی آمازون واقع‌شده در سیاتل بوده و انواع وب‌سایت‌ها و مراکز را به خود اختصاص داده است؛ از جمله:

 1. وب‌سایت‌های فردی
 2. مراکز توسعه نرم‌افزار
 3. مراکز خدمات مشتری
 4. مراکز داده
 5. مراکز تحقق

فروشندگان در آمازون چه کاری انجام می‌دهند؟

در این بخش از آموزش فروش در آمازون قصد داریم به وظایف فروشندگان بپردازیم. فروشندگان در آمازون وظیفه مدیریت و بهینه‌سازی عملیات فروش را برعهده دارند. این افراد می‌توانند دست به مدیریت پارامترهای مختلفی همچون موجودی، سفارشات، خدمات مشتریان و… بزنند. همچنین امکان تعیین قیمت‌های خرده‌فروشی نیز وجود دارد. فروشندگان بعد از دنبال کردن اموزش فروش در امازون می‌توانند مشغول به فعالیت شوند. در واقع فروشندگان آمازون از مزایای مختلفی بهره‌مند هستند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره کنیم:

 1. می‌توانند کنترل برند خود را به دست بگیرند.
 2. امکان تعیین و لیست کردن قیمت‌ها وجود دارد.
 3. می‌توانند از برنامه‌های استراتژیک برای فروش بیشتر محصولات خود بهره ببرند.

فروشنده در آمازون کیست؟

فروشنده در آمازون کسی هست که در زمینه فروش محصولات در حال فعالیت باشد. این فعالیت‌ها می‌توانند به صورت مستقیم و با عرضه محصول همراه باشند. همچنین امکان عرضه آن‌ها بدون محصول نیز وجود دارد. یعنی فرد با داشتن پیج اینستاگرام یا سیستم تولید محتوای ویدئویی و متنی می‌تواند در فروش همکاری داشته باشد. فروشنده در آمازون باید روی برند خود تمرکز کاملی داشته و سپس با حفظ مالکیت نسبت به راه‌اندازی کسب و کار خود اقدام کند. به عنوان مثال افلاک مارکت یکی از مجموعه‌هایی به شمار می‌رود که می‌تواند محصولات درخواستی کاربران را دریافت کرده و آن‌ها را از فروشندگان آمازون خریداری کنند.

فروشنده در آمازون کسی هست که در زمینه فروش محصولات در حال فعالیت باشد

آیا فروش در آمازون از ایران ممکن است؟

فروش در آمازون از ایران به صورت مستقیم امکان ندارد و دلیل آن تحریم‌هایی است که علیه آن صورت گرفته‌اند. برای اینکه بتوانید تجربه فروش در آمازون را به دست آورید، نیاز است از روش‌های غیرمستقیم بهره ببرید. به عنوان مثال شما باید یک حساب بین‌المللی ایجاد کنید. حساب شما باید در کشوری افتتاح شود که مورد تأیید آمازون است. در کل برای اینکه بتوانید فروش خود را استارت کنید باید پیش‌نیازهای گوناگونی را برآورده کنید که هر کدام بسیار پر اهمیت هستند. در ادامه به صورت جامع به شما می‌گوییم شرایط لازم فروش محصول در آمازون چگونه است.

شرایط لازم فروش محصول در آمازون

برای اینکه بتوانید به خرید و فروش در آمازون بپردازید، نیاز است از شرایط لازم برخوردار باشید. در آموزش فروش در آمازون این شرایط به شما گفته می‎شوند که تک تک آن‌ها اهمیت مخصوص به خود را دارند. برای اینکه اجازه فروش کالا در آمازون صادر شود، در ابتدای کار باید مدارک معتبری را ارائه دهید. از آنجایی که ایران در لیست کشورهای تحریم قرار دهد، با IP ایران امکان ساخت اکانت وجود ندارد. شرایط لازم برای فروش محصول در آمازون به دسته‌های گوناگونی تقسیم می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توانیم به حساب بانکی، کارت شناسایی، آدرس مناسب و… اشاره کنیم. در ادامه به صورت کامل‌تر به بررسی این مباحث خواهیم پرداخت.

حساب بانکی مناسب برای فروش در آمازون

در مبحث آموزش فروش کالا در آمازون باید به حساب بانکی اشاره کنیم. حساب بانکی مناسب برای فروش در آمازون دو مدل مختلف دارد. این حساب‌ها شامل دبیت کارت و کردیت کارت می‌شوند. بین دو نوع حساب تفاوت‌هایی وجود دارند که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف نیست. در لیست زیر می‌توانید با این دو نوع حساب بیشتر آشنا شوید:

 1. دبیت کارت: دبیت کارت را می‌توانیم همان کارت بانکی معمولی به شمار بیاوریم که در سیستم مالی ایران نیز از آن استفاده می‌شود. شما با توجه به میزان موجودی که در دبیت کارتتان وجود دارد می‌توانید پرداخت‌های مورد نیازتان را انجام دهید. همچنین فعالیت‌های مالی شما نیز با کمک دبیت کارت انجام می‌شوند.
 2. کردیت کارت: از کردیت کارت می‌توانیم به عنوان اعتبار مجازی یاد کنیم. به عنوان مثال شما با دریافت کردیت کارت با اعتبار 30 هزار دلار می‌توانید پرداخت‌های خود را انجام دهید. در ابتدا شما مبلغی را برای دریافت کردیت پرداخت نمی‌کنید؛ اما باید متعهد شوید که در بازه زمانی مشخصی میزان اعتبار دریافتی را به صورت کامل پرداخت می‌کنید.

چگونگی افتتاح حساب بانکی بین المللی برای فروش کالا در آمازون

در آموزش فروش در آمازون باید با چگونگی افتتاح حساب بانکی بین‌المللی آشنا شوید. برای اینکه بتوانید نسبت به افتتاح حساب بانکی اقدام کرده و کارت اعتباری لازم را دریافت کنید، باید یک شرکت به ثبت برسانید. بدین منظور می‌توانید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید که مناسب‌ترین گزینه‌ها عمان و ترکیه هستند. بعد از اینکه توانستید شرکت خود را افتتاح کنید، امکان باز کردن حساب بانکی و دریافت کردیت کارت وجود دارد. البته همه چیز به آن آسانی که شما فکر می‌کنید، نیست. شرکتی که شما افتتاح می‌کنید باید از شرایط مختلفی بهره‌مند باشد؛ به عنوان مثال:

 1. شرکت شما باید حتماً فعالیت داشته باشد.
 2. شرکت شما حتماً باید از نیروی کار و حسابدار رسمی برخوردار باشد.
 3. لازم به ذکر است شرکت شما نیاز به یک آدرس رسمی برای شروع فعالیت‌ها دارد.

آدرس مناسب برای اکانت فروشنده آمازون

نکته مهم دیگر در ارتباط با آموزش فروش در آمازون، آدرس است. در واقع هنگام ساخت اکانت فروشندگی از شما درخواست می‌شود تا یک آدرس مناسب را درج کنید. محل سکونت وارد شده باید دقیق باشد. لازم به ذکر است امکان ثبت آدرس ایرانی وجود ندارد. همچنین فکر ثبت نشانی الکی را نیز باید از سر خود بیرون کنید.

ارائه کارت شناسایی به آمازون

برای اینکه اجازه فروش محصول شما در آمازون صادر شود، باید کارت شناسایی معتبر ارائه دهید. اطلاعات درج‌شده روی کارت شناسایی شما باید کاملاً واضح و روشن باشند. به عنوان مثال نام و نام خانوادگی و همچنین محل زندگی باید روی کارت شناسایی درج شده باشند. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است آدرس کارت شناسایی، آدرس حساب بانکی و همچنین آدرس ارائه‌شده در آمازون باید کاملاً یکسان بوده و هیچ تفاوتی بین آن‌ها وجود نداشته باشد.

راه‌های فروش در آمازون

در آمازون فروش از آمازون قصد داریم به راه‌های فروش بپردازیم. به طور کلی دو روش مختلف وجود دارند که از طریق آن‌ها می‌توانید نسبت به فروش محصولات خود اقدام کنید. هر کدام از این روش‌ها شامل ویژگی‌های متعددی هستند. در یک نگاه کلی راه‌های فروش محصول در آمازون شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

فروش از طریق FBM

یکی از راه‌های فروش محصولات آمازون روش FBM است. از ویژگی‌های این روش می‌توانیم به سهولت و سرعت بالا اشاره داشته باشیم. اگر به دنبال فروش از طریق FBM هستید، باید چند مرحله مختلف را پشت سر بگذارید؛ از جمله:

 1. در ابتدای امر باید در سایت آمازون عضو شوید.
 2. در دومین مرحله به ساخت اکانت فروشندگی نیاز خواهید داشت که در ادامه توضیحات کامل‌تری درباره آن ارائه می‌دهیم.
 3. حالا نیاز به ایجاد صفحه جدید و درج مشخصات کالای خود دارید.
 4. زمانی که سفارش مشتری به ثبت می‌رسد، نیاز است فرایند بسته‌بندی و ارسال آن طی شود. بسته‌بندی محصول توسط خود شما انجام می‌گیرد و صفر تا صد مسئولیت حمل‌ونقل تنها برعهده شما خواهد بود.

فروش از طریق FBA

فروش کالا در آمازون از طریق FBA نیز امکان‌پذیر است. افرادی که حرفه‌ای‌تر هستند و به صورت کامل آموزش فروش در آمازون را طی کرده‌اند می‌توانند از این روش بهره ببرند. FBA مخفف عبارت Fulfilled By Amazon است. افرادی که این روش را برای فروش انتخاب می‌کنند، باید محصولات و کالاهای خود را به انبار آمازون ارسال کنند تا تمامی خدمات مربوطه پس از ثبت سفارش آنجا انجام شوند. حمل‌ونقل، بسته‌بندی و همچنین خدمات پس از فروش در بین مسئولیت‌هایی جای می‌گیرند که آمازون موظف به انجام آن‌ها است. افرادی که قصد دارند فروش از طریق آمازون با کمک FBA را تجربه کنند، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارند:

 1. در ابتدا باید وارد سایت آمازون شده و برای محصول یک صفحه ایجاد کنند.
 2. در مرحله بعدی نیاز است برای ارسال محصولات خود به آمازون اقدام کنند.
 3. زمانی که سفارشی ثبت می‌شود، خود آمازون دست به کار شده و فرایند بسته‌بندی و ارسال را انجام می‌دهد.
 4. با توجه به میزان سودی که فروشنده از فروش به دست می‌آورد، هزینه بسته‌بندی و همچنین حمل‌ونقل از حساب برداشت می‌شوند. همچنین آمازون برای تسویه حساب هر دو هفته یک بار اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

به طور کلی این روش در مقایسه با FBM پیچیدگی‌های بیشتری دارد؛ به همین علت قبل از وارد شدن به این حوزه باید دوره‌های مرتبط با آموزش خرید و فروش در آمازون را پشت سر گذاشت. اگر شما نیز قصد فروش از سایت امازون را دارید، حتماً آموزش‌های لازم را دنبال کنید.

آموزش فروش محصول در آمازون (amazon)

نحوه فروش کالا در آمازون

یکی از مهم‌ترین مباحث در ارتباط با آموزش فروش در آمازون، نحوه انجام این کار است. در آموزش فروش آمازون مراحل مختلفی وجود دارند که به عنوان فروشنده باید با آن‌ها آشنا شوید و هر کدام را با موفقیت انجام دهید. در ادامه به معرفی شش مرحله می‌پردازیم که هر یک از اهمیت بالایی برخوردار هستند؛ پس از دنبال کردن ادامه مقاله غافل نشوید.

اولین مرحله: ساخت اکانت فروشندگی در آمازون

برای اینکه با نحوه فروش در آمازون آشنا شوید، در ابتدا باید بدانید نحوه ساخت اکانت فروشندگی چگونه است؟ افرادی که داخل ایران هستند برای ساخت اکانت فروشندگی با چالش‌ها و مشکلات مختلفی روبه‌رو خواهند شد؛ اما گذر از آن‌ها با استفاده از ترفندهای گوناگون امکان‌پذیر است و نیازی به نگرانی نیست. برای ساخت اکانت و شروع فروش از طریق آمازون باید به سایت مخصوص این فروشگاه مراجعه کنید.

آدرس این فروشگاه  /https://Sell.amazon.com است. حالا کافی است روی عبارت Start selling کلیک کنید. با این کار برای شما یک پنجره باز خواهد شد که همان پروفایل کاربری است. باید وارد این بخش شوید و مشخصاتی که از شما درخواست شده‌اند را تکمیل کنید. البته همه چیز به همین سادگی که تصور می‌کنید، نیست. افرادی که در ایران هستند، نمی‌توانند به صورت مستقیم اکانت فروشندگی ایجاد کنند.

مرحله دوم: اضافه کردن محصولات به سایت آمازون

در دومین مرحله از آموزش فروش در آمازون باید بتوانید لیست محصولاتی که در نظر دارید را وارد سایت کنید. برای اینکه محصولات را وارد سایت آمازون کنید، باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید. در ابتدا نیاز است مشخص کنید طرح فروش محصول یا کالای شما به چه صورت است؟ طرح‌های فروش دو حالت بیشتر ندارند:

 1. طرح شخصی
 2. طرح حرفه‌ای

اگر طرح محصولات شما شخصی است، برای وارد کردن محصولات باید به صورت تک به تک عمل کنید؛ اما در صورتی که طرح در دسترس حرفه‌ای است، این قابلیت برای شما وجود دارد تا برای هر محصول دسته‌بندی جدا ایجاد کنید. با این طرح امکان وارد کردن مشخصات دیگری نیز وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توانیم به نام محصول، مشخصات مربوطه، قیمت و همچنین تعداد محصولات موجود در انبار اشاره کنیم.

مرحله سوم: تنظیم شرایط ارسال محصول

در سومین مرحله از آموزش فروش در آمازون قصد داریم به بررسی نحوه تنظیم شرایط ارسال بپردازیم. برای ارسال محصولات نیز دو راه‌حل پیش روی شما قرار گرفته‌اند که شامل گزینه‌های زیر هستند:

 1. ارسال از طریق خودتان
 2. ارسال از طریق آمازون

هر کدام از این روش‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند؛ اما اگر بخواهیم گزینه ایده‌آل را بگوییم باید ارسال از طریق آمازون را نام ببریم. زمانی که ارسال کالاها و محصولات برعهده آمازون است، یعنی به غیر از فرستادن محصول، بسته‌بندی نیز توسط همین شرکت انجام می‌شود. با انتخاب این روش می‌توانید در بخش بزرگی از زمان خود صرفه‌جویی کنید.

مرحله چهارم: فروش و تبلیغ محصول

به مرحله چهارم، یعنی فروش و تبلیغ محصول، می‌رسیم. یکی از مهم‌ترین کارها به منظور فروش کالا در آمازون بازاریابی و تبلیغ است. در واقع شما باید یک تیم مارکتینگ قوی داشته باشید تا بتوانید از عهده فروش محصولات خود بر بیایید. زمانی که تبلیغ شما جذاب و فراگیر باشد، می‌توانید به جذب مشتریان زیادی بپردازید و در نهایت استارت عرضه محصولات خود را بزنید. برای تبلیغ روش‌های مختلفی وجود دارند که شما بر اساس شرایط خود می‌توانید یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. به عنوان مثال تبلیغ کلیکی در آمازون از جمله این روش‌ها است. زمانی که این روش را انتخاب کرده و هزینه‌های لازم را نیز پرداخت می‌کنید، آمازون موظف است به معرفی و نشان دادن محصولات شما بپردازد. روش محاسبه هزینه تبلیغ نیز شمارش تعداد کلیک‌ها روی تبلیغ است.

مرحله پنجم: تشویق کردن کاربران برای ثبت دیدگاه

نکته دیگری که برای آموزش فروش در آمازون باید بگوییم، تشویق کاربران است. فرقی ندارد مشتریان از چه وب‌سایتی می‌خواهند خرید کنند؛ در هر صورت نظرات سایر افراد برایشان بسیار حائز اهمیت است. در واقع این نظرات به کمک افراد می‌آیند تا یک محصول را خریداری یا از تهیه آن صرف نظر کنند. شما نیز باید کاربران و مشتریان خود را تشویق و ترغیب کنید تا دیدگاه و نظرات خود در رابطه با خریدی که داشته‌اند، ثبت کنند. زمانی که نظرات صفحه شما بیشتر باشند، به همان اندازه نیز افراد به خرید ترغیب می‌شوند؛ بنابراین از مشتری بخواهید دیدگاه خود را روشن و واضح بیان کند تا در کنار افزایش نظرات، بتوانید به بهبود کیفیت خدمات خود نیز بپردازید. یکی از روش‌هایی که با کمک آن می‌توانید از مشتریان درخواست کنید نظرشان را ثبت کنند، ایمیل است.

مرحله ششم: آنالیز عملکرد در آمازون

آخرین مرحله آموزش فروش در آمازون، آنالیز عملکرد است. حساب کاربری که در آمازون ایجاد کرده‌اید، قابلیت‌های مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهد. با ارزیابی پارامترهای موجود می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید تا بتوانید فروش خود را بیشتر از قبل رشد دهید. پارامترهایی که با کمک پروفایل شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرند، شامل گزینه‌های زیر هستند:

 • سفارشات روزانه و ماهانه
 • تعداد محصولاتی که به فروش رفته‌اند
 • بازدیدی که از صفحه شما انجام شده است
 • میزان موجودی کالاهای شما
 • آمار فروش در بازه‌های زمانی مختلف

نحوه گرفتن سفارش و ارسال آن برای مشتری

در اموزش فروش محصول در امازون قصد داریم به نحوه گرفتن سفارش ارسال کنیم. فروشندگان ایرانی در مقایسه با سایر فروشندگان خارجی با چالش‌های بیشتری رو به رو می‌شوند؛ زیرا در کشور ایران نمی‌توان به صورت مستقیم از شبکه‌های مالی داخلی پرداخت ارزی انجام داد. همین باعث شده است تا امروزه افرادی که به دنبال خرید از سایت آمازون هستند، به شرکت‌های واسطه روی بیاورند. شرکت‌های واسطه متعددی وجود دارند که در ایران فعالیت می‌کنند. افلاک مارکت یکی از این شرکت‌ها به شمار می‌رود که می‌تواند سفارش شما را دریافت و سپس نسبت به ثبت آن اقدام کند. شرکت افلاک مارکت در دو کشور ایران و دبی فعالیت دارد. شما نیز بر حسب آدرسی که دارید، می‌توانید مقصد مناسب را انتخاب کنید. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید، کافی است با کارشناسان تماس بگیرید.

نحوه گرفتن سفارش و ارسال آن برای مشتری در آمازون

همکاری در فروش سایت آمازون

برای رسیدن به فروش آمازون، می‌توانید بدون محصول نیز این کار را انجام دهید. سیستم افیلیت (همکاری در فروش) یک روش ایده‌آل به حساب می‌آید که می‌توانید از آن بهره ببرید. افراد مختلفی کاندید استفاده از سیستم افیلیت هستند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به صاحبان سایت و صفحات یوتیوب، اینستاگرام و… اشاره داشته باشیم. در کل تمامی افرادی که مشغول تولید محتوای متنی و تصویری هستند، می‌توانند نسبت به استفاده از این سیستم اقدام کنند. مهم‌ترین اصل برای راه‌اندازی سیستم افیلیت تعداد دنبال‌کننده و بازدیدکننده بالا است. همچنین صفحه شما باید به اندازه کافی محتوا داشته باشد تا بتواند پذیرای سیستم افیلیت باشد. اگر از این شرایط برخوردار بودید، می‌توانید در راستای ایجاد لینک‌های وابسته قدم بردارید. میزان پورسانت شما نیز با توجه به نوع محصول و تعداد بازدیدها متفاوت خواهد بود. برای استفاده از سیستم فروش نیاز است یک سری پیش‌نیازها را رعایت کنید؛ از جمله:

 1. پیج یا کانالی که شما راه‌اندازی کرده‌اید باید دارای محتواهای مناسب باشند تا بتوان ورودی ایده‌آلی را از آن‌ها دریافت کرد.
 2. حالا در سایت آمازون به صفحه Associate account بروید و نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اقدام کنید.
 3. در قسمت حساب کاربری اطلاعات مختلفی درج می‌شوند که شامل تلفن، آدرس، نام و… هستند.
 4. برای داشتن فروشگاه اختصاصی باید نام سایت خود را نیز در صفحه و اطلاعات تکمیلی وارد کنید.
 5. همچنین به منظور دریافت کمیسیون و پورسانت نیاز است انواع اطلاعات را وارد کنید که مهم‌ترین آن‌ها شامل شماره کارت اعتباری و شناسه مالیاتی می‌شوند.
 6. حالا می‌توانید به صفحه محصولات آمازون مراجعه کنید و نسبت به ایجاد لینک وابسته قدم بردارید. این لینک‌ها باید کپی شده و سپس در بستر محتوایی مربوطه جای بگیرند.

همکاری در فروش آمازون چگونه است؟

برای همکاری در فروش آمازون نیاز است یک سری از پیش نیازها را داشته باشید. به عنوان مثال اولین موردی که اهمیت دارد، آمار بازدید خوب از وب‌سایت شما است. در واقع برای اینکه درآمد شما تعیین شود، آمار بازدید از صفحه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. برای اینکه در فروش همکاری داشته باشید، باید انواع لینک‌های وابسته به محصولات آمازون را ایجاد کنید و سپس از این طریق کاری کنید تا مشتریان و مخاطبان جذب سایت شوند. در واقع هر کلیک مشتری با کمیسیون همراه است. این کار برای افرادی مناسب است که سرمایه ندارند و می‌خواهند بدون سرمایه به مقداری درآمد دست پیدا کنند.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم شما را با آموزش فروش در آمازون آشنا کنیم. افرادی که به دنبال فروشندگی در آمازون هستند باید مراحل مختلفی را طی کنند که شامل ایجاد حساب کاربری، تنظیم شرایط ارسال و… می‌شوند. قبل از طی کردن این مراحل باید یک سری از پیش‌نیازها نیز برآورده شوند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به افتتاح حساب بانکی اشاره کنیم. به دلیل تحریم‌ها حساب بانکی شما باید بین‌المللی باشد؛ به همین علت باید به یکی از کشورهای همسایه بروید. همچنین خریداران نیز نمی‌توانند به صورت مستقیم کالاهای ضروری خود را دریافت کنند. بهترین راه‌حل برای این افراد استفاده از شرکت‌های واسطه است. در حال حاضر افلاک مارکت می‌تواند یک انتخاب مناسب برای رساندن کالاها به دستتان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان در ارتباط باشید.

سؤالات متداول

حالا که به صورت کامل با آموزش فروش در آمازون آشنا شدید، قصد داریم چند سؤال رایج و متداول را طرح کنیم و به آن‌ها پاسخ بگوییم. شما نیز می‌توانید تا انتها ما را همراهی کنید.

 

 

افرادی که آموزش فروش در آمازون را دنبال می‌کنند و قصد فروش محصولات خود را دارند، در ابتدا باید لیستی تهیه کنند که در آن لوکیشن انبارهای آمازون ثبت شده باشد. با این کار می‌توانید استراتژی‌های مختلفی را برای صادرات خود طراحی کنید. از مهم‌ترین کشورهای دارای انبار آمازون می‌توانیم به کانادا، انگلستان، آمریکا، فرانسه، هلند، هند، مکزیک و… اشاره کنیم.

 

یکی از نکات مهمی که نباید از آن غافل شد، جذب مشتری در آمازون است. در واقع تمام موفقیت شما به همین موضوع بستگی دارد. یک سری از ترفندها وجود دارند که با دنبال کردن آن‌ها می‌توانید به جذب مشتری بپردازید. حمل‌ونقل سریع، تبلیغ محصول و تعیین قیمت رقابتی از جمله برترین ترفندها به شمار می‌روند.

 

به طور کلی امکان فروش مستقیم از ایران وجود ندارد؛ زیرا انواع تحریم‌ها متوجه ایران شده‌اند. افراد برای این کار در ابتدا باید یک حساب بانکی بین‌المللی داشته باشند و آدرس حقیقی به همراه شماره تلفن واقعی به ثبت برسانند. بدین منظور می‌توان به یکی از کشورهای همسایه برای ثبت شرکت رفت و در نهایت یک حساب بانکی بین‌المللی باز کرد.

 

به طور کلی دو روش مختلف وجود دارند که در آموزش فروش در آمازون آن‌ها را توضیح دادیم. این دو روش شامل FBA و FBM می‌شوند و هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. FBA برای افراد حرفه‌ای ایده‌آل‌تر است.

همان‌طور که در مقاله آموزش فروش در آمازون اشاره کردیم افرادی که داخل کشور هستند نمی‌توانند به صورت مستقیم و با سیستم بانکی ایران محصولات مورد نیاز خود را از آمازون خریداری کنند. در این شرایط می‌توان از شرکت‌های واسطه همچون افلاک مارکت بهره برد که سفارش را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست مشتری می‌رساند.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.