خرید کالا دسته دوم از آمازون یا ایبی؟

کارشناس شماره 1 2023/12/11
خرید کالا دسته دوم از آمازون یا ایبی؟

خرید کالا دسته دوم از آمازون یک پیشنهاد وسوسه انگیز است. چرا؟ به این خاطر که آمازون بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی در سراسر دنیا بوده و حجم نقل و انتقالات بین کشوری این شرکت به میلیون‌ها مرسوله در ماه می‌رسد. با این وجود عدم دسترسی کاربران ایرانی به آمازون چالشی مهم برای خرید کالا دسته دوم از آمازون بوده است. این مشکل در حال حاضر با وجود خدماتی که افلاک مارکت ارائه می‌دهد به حداقل رسیده است. شما می‌توانید از هر جای کشور نسبت به خرید کالا دسته دوم از آمازون اقدام کنید. شرکت افلاک مارکت مرسوله شما را تحویل گرفته و برای شما ارسال می‌کند. شما در کشور می‌توانید درب منزل این مرسوله را دریافت کنید.

قابلیت خرید کالا دسته دوم از آمازون در کشور و تحویل درب منزل، یک تحول مهم و اساسی برای خانواده‌های ایرانی بود. در این روش خبری از محدودیت‌های جهانی و کشوری بر سر راه این امر قرار ندارد. شما بدون نیاز به پرداخت مستقیم ارز، می‌توانید به ریال هزینه خرید کالا دسته دوم از آمازون را پرداخت کنید. همچنین تمامی هزینه‌های مربوط به ارسال جهانی و داخلی نیز به صورت خودکار محاسبه می‌شود. تمامی این ویژگی‌های افلاک مارکت به معنای بهبود روند خرید آنلاین در کشور است. در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی را در مورد خرید کالای دسته دوم از آمازون و خرید از ایبی را برای شما شرح دهیم.

فروشگاه آمازون چیست؟

پیش از صحبت در مورد خرید کالا دسته دوم از آمازون لازم است در مورد فروشگاه آمازون اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. آمازون غول فروش آنلاین در جهان است! این شرکت توسط جف بزوس و در سال 1995 میلادی راه اندازی شد. ایده کار، فروش کتاب از طریق اینترنت بود. جالب است بدانید که اولین خرید کالا دسته دوم از آمازون، پرینتر شخصی جف بزوس بود. این محصول اولین کالای غیر کتاب بود که در فروشگاه اینترنتی آمازون قرار داده شد. همین مسئله باعث شد که راه انداز این کسب و کار، به فکر راه اندازی یک خرده فروشی بیفتد. همین ایده به مرور باعث شد که آمازون، به بزرگ‌ترین خرده فروش آنلاین دنیا تبدیل شود. البته باید در نظر داشت که جف بزوس از روز اول راه اندازی آمازون می‌دانست که به زودی، پلتفرم فروش کتاب خود را به یک خرده فروشی تبدیل خواهد کرد.

آمازون در حال حاضر در اکثر کشورهای دنیا نمایندگی دارد. این شرکت روزانه هزاران مرسوله که شامل وسایل مختلف است را به دست مشتریان خود می‌رساند. آمازون، به عنوان یک خرده فروشی انواع وسایل مورد نیاز یک شخص را در دسترس وی قرار می‌دهد. حتی بخش فروش محصولات دیجیتال مانند فیلم، کتاب دیجیتال و غیره نیز فعال است. پس می‌توان گفت که آمازون می‌تواند انتخابی بسیار مناسب برای خرید از آمازون به شمار رود. با این وجود در ادامه با شما همراه هستیم تا اطلاعاتی را در مورد خرید کالا دسته دوم از آمازون را برای شما بیان کنیم.

آیا محصولات آمازون نو هستند؟

خرید کالا دسته دوم از آمازون امکان پذیر است؟ آیا تمامی محصولات آمازون نو هستند؟ باید در نظر داشته باشید که آمازون به خودی خود محصولات زیادی ندارد. تمامی محصولات آمازون از سوی فروشندگان برای خرید در سایت این شرکت قرار داده می‌شود. از این روی می‌توان گفت که تمامی محصولات آمازون لزوماً نو و آکبند نیستند. بیایید در مورد سیستم فروش آمازون اطلاعاتی جالب را در اختیار شما قرار دهیم.

آمازون به عنوان یک Multi Vendor در حال فعالیت است. تامین کنندگان این بازار چند فروشندگی می‌توانند محصولات بسیار زیادی را در اختیار خریداران قرار دهند. با این وجود هر فروشنده می‌تواند محصولات مستقل خود را برای خریداران در این مارکت پلیس قرار دهد. پس نمی‌توان انتظار داشت که تمامی چندین میلیون محصول عرضه شده از سوی آمازون به صورت نو در بازار عرضه شوند.

آمازون این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید از میان مدل‌های مختلف کالا دست دوم دست به انتخاب محصول مورد نظر خود بزنید. خرید کالا دسته دوم از آمازون به خصوص برای محصولات کاربردی صنعتی و یا محصولاتی که نو بودن آن‌ها اهمیت زیادی ندارند، باعث می‌شود که در هزینه‌های شما تا حد زیادی صرفه جویی شود. در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

آیا آمازون محصولات دسته دوم هم دارد؟

با وجود توضیحاتی که در مورد خرید کالا دسته دوم از آمازون در قسمت بالا بیان شد، می‌توان گفت که آمازون محصولات دسته دوم هم دارد. با این وجود باید در نظر داشته باشیم که این محصولات از سوی تامین کنندگان آمازون عرضه شده و آمازون به صورت مستق محصولات دسته دوم عرضه نمی‌کند. حالا شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصولاً کدام یک از دسته محصولات آمازون به صورت دسته دوم عرضه می‌شوند؟

آمازون سیاست‌های خاص خود در عرضه کالا را دارد. قطعاً هیچ یک از محصولات بهداشتی و یا محصولاتی که به صورت مستقیم با سلامت انسان کار دارند را دسته دوم عرضه نمی‌کند. همین مسئله باعث می‌شود که خرید کالا دسته دوم از آمازون بسیار راحت و ایمن باشد. محصولات فاسد شدنی و یا محصولاتی که ممکن است شرایط نگهداری طولانی مدت را نداشته باشند نیز به صورت دسته دوم در آمازون عرضه نمی‌شوند. خرید کالا دسته دوم از آمازون تنها برای محصولاتی صورت می‌گیرد که شرایط بالا را نداشته باشند. در بخش‌های بعدی از همین مقاله به برخی از نکات مهم خرید و فروش کالا دسته دوم در آمازون می‌پردازیم. با این حال، لازم است اطلاعاتی را در مورد فروشگاه ایبی، بزرگ‌ترین مرکز خرید کالای دسته دوم در جهان را برای شما بیان کنیم.

فروشگاه ایبی چیست؟

خرید کالا دسته دوم از آمازون برای بسیاری از ما جذاب است. با این حال اگر اهل خرید و فروش کالای دسته دوم باشید، ایبی می‌تواند حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد. بر خلاف آمازون که در بخش‌های قبلی به شما معرفی کردیم، فروشگاه eBay خود و به تنهایی به عنوان یک فروشگاه آنلاین شناخته نمی‌شود. ایبی تنها یک پلتفرم است که کار داد و ستد در میان مخاطبین خود را ایمن و امکان پذیر می‌کند. شما می‌توانید محصولات خود را در این پلتفرم برای فروش بگذارید و یا محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنید. ایبی این کار را برای شما تسهیل می‌کند.

با وجود توضیحات بیان شده در قسمت بالا، ایبی به عنوان یک فروشگاه اینترنتی، صرفاً محصولات دسته دوم را عرضه نمی‌کند. بسیاری از شرکت‌ها و یا تولید کنندگان محصولات نو خود را از طریق این فروشگاه اینترنتی به فروش می‌رسانند. با این وجود به دلیل تسهیل در امر ثبت نام و فروش محصولات، eBay یک فروشگاه اینترنتی شناخته شده‌تر در زمینه خرید کالا دسته دوم به شمار می‌رود. پس در صورتی که قصد خرید کالا دسته دوم از آمازون را دارید، می‌توانید وب سایت ایبی را نیز بررسی کنید. با توجه به اطلاعات بیان شده در ادامه توضیحات بیشتری را در مورد ایبی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

آیا همه محصولات ایبی دسته دوم است؟

با توجه به تمامی توضیحات بیان شده در قسمت بالا، آیا تمامی محصولات ایبی دسته دوم است؟ در این مورد باید گفت شاید ایبی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های حراج دنیا فروش محصولات دسته دوم را بیشتر انجام دهد. با این وجود برخی از اجناس عرضه شده از سوی فروشندگان نیز نو هستند. در واقع همانند خرید کالا دسته دوم از آمازون، خرید کالا دسته دوم از فروشگاه اینترنتی ایبی نیز تا حد زیادی وابسته به فروشنده است. ایبی به صورت مستقیم هیچ محصولی را در بازار عرضه نمی‌کند. این فروشندگان هستند که به صورت مستقیم با شما در ارتباط هستند و محصولات را عرضه می‌کنند.

خرید کالا دسته دوم از آمازون و ایبی می‌تواند ایده ای خوب برای دست پیدا کردن به وسایلی باشد که شاید نو و دسته دوم آن‌ها تفاوت چندانی ندارد. همچنین شما با این روش می‌توانید کالای گران قیمت تری را با هزینه ای نه چندان زیاد خریداری و استفاده کنید. مجموع مزایای این روش باعث شده است تا بسیاری در دنیای امروز نسبت به خرید کالا دسته دوم اقدام کنند.

خرید و فروش کالا دسته دوم آمازون

خرید کالا دسته دوم از آمازون بر اساس داده‌های بیان شده در قسمت‌های قبلی می‌تواند یک راهکار بسیار مناسب برای شما باشد. با این وجود باید در نظر داشته باشیم که در سراسر دنیا، بسیاری از افراد با فروش کالا دسته دوم در این بازار کسب درآمد می‌کنند. در واقع آمازون بستری با میلیون‌ها بازدید روزانه و میلیاردها بازدید به صورت ماهیانه و سالیانه است. همین مسئله باعث می‌شود که این بستر برای فروشندگان کالای دسته دوم نیز مناسب باشد. با این وجود اگر قصد خرید کالا دسته دوم از آمازون را دارید بهتر است در مورد تعریف کالا دسته دوم از دیدگاه آمازون با شما صحبت کنیم.

فروشندگان در آمازون می‌توانند کالای خود را که قبلاً باز شده است، درب پلمپ آن باز یا استفاده شده باشد را به عنوان کالا دسته دوم عرضه کند. با این وجود می‌توان گفت که اگر یک فروشنده فروشگاه فیزیکی داشته باشد و برای ویترین محصولی را از پلمپ خارج کرده باشد، می‌تواند از طریق آمازون به فروش برساند. حجم زیادی از کالا دسته دوم که در آمازون فروخته می‌شود نیز شامل همین محصولات ویترینی است. با این وجود شما در هنگام انتخاب محصول دسته دوم در آمازون باید دقت بسیار زیادی داشته باشید.

نحوه فروش محصولات دسته دوم در آمازون

همانطور که گفته شد، آمازون یک مارکت پلیس برای تمامی مشاغل است. همین امر باعث می‌شود که بسیاری به فکر خرید کالا دسته دوم از آمازون باشند. در مقابل نیز برخی از افراد علاقمند به فروش کالای دسته دوم در این بازار هستند. این افراد می‌توانند درخواست همکاری خود را به آمازون بدهند. این امکان تنها در کشورهایی امکان پذیر است که آمازون در آن‌ها فعال است. بعد از ثبت نام در وب سایت آمازون، شخص یا شرکت می‌تواند مشخصات محصولات و کالای دسته دوم خود را وب سایت این مجموعه درج کند. پس از این مرحله سایت به دنبال خریدارانی از سراسر جهان برای کالا می‌گردد. در صورتی که خریداری کالای دسته دوم را ثبت سفارش نماید، کارشناس آمازون پیش از تحویل کالا از سوی فروشنده، کاملاً آن را چک می‌کند.

دقت بالای آمازون در پیاده سازی پلتفرمی که کالای دسته دوم را در دسترس مشتریان قرار دهد، باعث شده است که خرید کالا دسته دوم از آمازون میزان ریسک بسیار کمی داشته باشد.

خرید و فروش کالا دسته دوم آمازون

آیا آمازون با ایبی برابری می‌کند؟

آمازون بهتر است یا ایبی؟ خرید کالا دسته دوم از آمازون یا ایبی باید انجام شود؟ اگر سوالاتی در این مورد دارید، این قسمت از مقاله می‌تواند برای شما مفید واقع شود. آمازون و ایبی هر دو فروشگاه‌های بسیار بزرگی در سطح جهان هستند که فعالیتی عظیم در دنیا دارند. هر یک به صورت مستقل می‌توانند امکاناتی را در اختیار مشتریان خود قرار دهند که منحصر به فرد است. پس در پاسخ به سوال بالا باید گفت که هر کدام می‌توانند گزینه ای مناسب برای شما در خرید کالا دسته دوم باشد.

با وجود تمامی توضیحات بیان شده همواره توصیه می‌شود که در خرید کالا دسته دوم از آمازون و ایبی دقت کنید. باید در نظر داشته باشید که ایبی و آمازون به عنوان دو پلتفرم شناخته می‌شوند و فروشندگان اشخاص دیگری هستند. در واقع اگر بخواهیم مثالی بزنیم، آمازون و ایبی تنها غرفه‌های فیزیکی با ساختاری دیجیتال هستند. فروشندگان هر غرفه محصولات خاص خود را عرضه می‌کنند. با این وجود ایبی تجربه ای بسیار بالاتر از آمازون در زمینه فروش محصولات دسته دوم و حراجی دارد.

آیا آمازون سلامت کالای دسته دوم را تضمین می‌کند؟

چرا خرید کالا دسته دوم از آمازون توصیه می‌شود؟ آمازون به عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان همواره به دنبال تثبیت جایگاه خود است. در همین راستا این شرکت نسبت به ارائه ضمانت در زمینه محصولات دسته دوم خود فعالیت می‌کند.

در واقع هر فروشنده باید کالای خود را در بسته بندی مخصوص کالای دسته دوم قرار دهد. این شرکت به صورت دقیق با استفاده از امکانات وسیع خود سلامت و شرایط کالا را چک می‌کند. همین مسئله باعث شده است که تمامی محصولات دسته دوم عرضه شده از سوی آمازون، کارت گارانتی این شرکت را داشته باشند. در صورتی که مغایرتی میان محصول و توضیحات درج شده در سایت آمازون وجود داشته باشد، فروشنده ملزم به بازپرداخت هزینه‌های شما خواهد بود. همین ویژگی باعث شده است که ریسک خرید کالا دسته دوم از آمازون بسیار کاهش پیدا کند.

شما برای ثبت سفارش کالای خود از آمازون و دریافت آن درب منزل در ایران می‌توانید از افلاک مارکت استفاده کنید. در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا بیشتر در مورد ایبی و محصولات آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

آیا ایبی محصولات خود را ضمانت می‌کند؟

خرید کالا دسته دوم از آمازون را بررسی کردیم و حالا نوبت به بررسی محصولات ایبی می‌رسد. باید در نظر داشته باشید که ایبی به عنوان یک فروشگاه اینترنتی عمل نکرده و ضمانتی برای محصولات خود قرار نمی‌دهد. این شرکت به عنوان یک پلتفرم واسطه گری در فروش شناخته می‌شود. خدمات منحصر به فرد شیپینگ و تحویل کالا را دارد. حتی به شما امکان می‌دهد که فیلترهای مربوط به انتخاب کالا را برای محصولات دسته دوم نیز در اختیار داشته باشید. با این وجود ضمانت نامه رسمی وجود نداشته و این شرکت ضمانت می‌کند که حتماً کالایی که فروشنده با مشخصات ظاهری در سایت ایبی ثبت کرده است را به شما تحویل دهد.

با وجود توضیحات بالا باید در نظر داشته باشید که قوانین خرید کالا دسته دوم از آمازون و ایبی با تفاوت‌هایی همراه هستند. پس حتماً با کارشناسان افلاک مارکت در ارتباط باشید و سوالات خود را در این زمینه بپرسید. این کار باعث می‌شود که بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید کالا دسته دوم از آمازون و ایبی داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که افلاک مارکت نیز کالا را همانطور که از آمازون یا ایبی تحویل گرفته است به شما تحویل می‌دهد.

خرید کالای دسته دوم از آمازون یا ایبی

با توجه به تمامی توضیحات بیان شده شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که اصولاً خرید کالا دسته دوم از آمازون بهتر است یا ایبی؟ در این مورد باید گفت که ایبی به عنوان یک سایت حراجی کار خود را آغاز کرده است. این شرکت از ابتدای راه خود به صورت حراجی کار کرده و حالا امکانات خرید محصولات نو را فراهم کرده است. با این وجود نباید از یاد برد که آمازون نیز به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا در زمینه عرضه محصولات و خرده فروشی شناخته می‌شود. تقابل این دو شرکت به صورت مستقیم در بازارهای جهانی صورت نمی‌گیرد. معمولاً همه خریداران از هر دو شرکت راضی هستند.

با وجود این تفاسیر نمی‌توان به صورت مستقیم بیان کرد که آمازون یا ایبی برای خرید کالا دسته دوم می‌توانند مناسب باشند. شما می‌توانید از هر یک از این دو فروشگاه نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام کنید. کارشناسان افلاک مارکت نیز در این مسیر می‌توانند به شما کمک کنند.

خرید کالا دسته دوم از آمازون یا ایبی با توجه به این مسئله که محصولات دسته دوم معمولاً تک و خاص هستند محدودیتی ندارد. در نهایت توصیه می‌شود که با توجه به پارامترهایی مانند بودجه، قیمت محصول و ارزش خرید نسبت به خرید از ایبی یا آمازون اقدام کنید.

ایبی یا آمازون؟ مسئله این است

آمازون و ایبی به عنوان دو غول صنعت فروش آنلاین شناخته می‌شوند. باید در نظر داشته باشید که این دو شرکت همواره در حال فعالیت‌های اقتصادی بزرگ بوده و با خدمات خود میدان را برای رقبا تنگ‌تر می‌کنند. مسئله این است که ایبی و آمازون دو رسالت متفاوت دارند. با این وجود خرید کالا دسته دوم از آمازون و ایبی امکان پذیر است. باید دقت داشته باشید که در مورد مسائل فنی و ارسال کالا یا خوش قولی و ارسال کالا با فرم مناسب هیچ شکی وجود ندارد که هر دو این فروشگاه‌ها خدمات مناسبی ارائه می‌دهند. با این وجود نباید از یاد برد که ایبی و آمازون محصولات یکسانی را برای فروش ندارند.

بهتر است در صورت تمایل به خرید کالا دسته دوم از آمازون یا ایبی، حتماً به تمامی نکات بیان شده دقت داشته باشید. همچنین توجه کنید که این محصول آیا با شرایط بیان شده از سوی فروشنده می‌تواند نیاز شما را برطرف کند؟ در این صورت شما می‌تواند از هر دو این فروشگاه‌های اینترنتی نسبت به خرید کالای مورد نیاز خود اقدام کنید.

 بله. آمازون به عنوان بزرگ‌ترین خرده فروشی دنیا نه به صورت مستقیم، بلکه از سوی برخی تامین کنندگان محصولات خود نسبت به عرضه محصولات دسته دوم اقدام کرده است. همین مسئله باعث شده است که کاربران در سراسر دنیا بتوانند محصولات دسته دوم خود را از طریق این پلتفرم خرید و فروش کنند.

بله. این دو فروشگاه تمامی ضمانت نامه‌های مربوط به ارسال صحیح و سالم کالا دقیقاً مطابق با شرایط بیان شده در صفحه محصول را ارائه می‌کنند. همین امر باعث شده است که بازار خرده فروشی کالا دسته دوم دنیا از طریق این دو سایت اداره شود.

در این مورد باید گفت که سایت افلاک مارکت می‌تواند بهترین انتخاب پیش روی شما باشد و شما می‌توانید از این سایت برای خرید کالای مورد نیاز خود اقدام کنید.

 بله. آمازون ضمانت می‌کند که محصول دسته دوم خریداری شده را به صورت صحیح و سالم و دقیقاً مطابق با توضیحات و تصاویر درج شده در صفحه محصول به شما عرضه کند.

بله. شما می‌توانید با خیال راحت از طریق سایت افلاک مارکت لینک محصولات دسته دوم ایبی را برای خرید ثبت سفارش کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.