واردات خودرو از دبی | قوانین و هزینه‌های واردات ماشین از امارات

کارشناس شماره 1 2024/06/26

در این مقاله ما قصد داریم تا شرایط خرید خودرو از دبی و ارسال به ایران را بررسی نماییم. همچنین هزینه حمل خودرو از دبی به ایران از دیگر مواردی است که در این مقاله بررسی خواهیم کرد. بعد از سال‌ها ما شاهد کاهش محدودیت‌ها در زمینه واردات خودرو می‌باشیم. در نتیجه این امر شرایط مناسبی را برای واردات انواع مدل‌های مختلف خودرو خارجی به کشور فراهم نموده است. تاجران ایرانی عموماً از شهرهای مهمی مانند شارجه و دبی اقدام به واردات خودرو می‌نمایند. واردات خودرو بدون شناخت قوانین جاری در این زمینه و بایدها و نبایدهای اجرایی می‌تواند به فرایندی بسیار زمان‌بر و طولانی تبدیل گردد. در نتیجه پیش از ورود به حیطه واردات خودرو از سایر کشورهای منطقه بهتر است تا از قوانین جاری در این زمینه به خوبی آگاه شوید. استفاده از خدمات واردکننده‌های حرفه‌ای انتخاب بهتری برای افرادی است که تمایل به خرید خودروهای خارجی دارند.

با تغییر قوانین وارداتی کشور امروزه شرایط برای واردات خودرو بیش از گذشته تسهیل گردیده است. امروز حجم عظیمی از خودروهای وارداتی کشور از امارات و از طریق قانونی وارد می‌گردد. ما در این مقاله قصد داریم تا شرایط واردات خودرو از دبی | واردات خودرو از امارات را به صورت کاملاً تخصصی و دقیق بررسی نماییم. افلاک مارکت یکی از شرکت‌های فعال در بخش بازرگانی کشور می‌باشد. این شرکت با سابقه‌ای 30 ساله شرایط مناسبی را برای تسهیل روند واردات انواع خودرو خارجی به کشور فراهم نموده است. ما در ادامه این مقاله شما کاربران عزیز را با نحوه دریافت انواع خدمات این مجموعه حمل و نقل بین کشوری آشنا خواهیم نمود.

تصویب آیین نامه واردات خودرو به کشور

شرایط واردات خودرو از دبی از موارد مهمی است که باید توسط تاجران مورد بررسی قرار گیرد. در این مقاله ما شرایط واردات خودرو از دبی | قوانین و هزینه‌های واردات ماشین از این شهر را بررسی خواهیم نمود. از سال 97 در رابطه با واردات خودرو از کشورهای دیگر بین مجلس، دولت و بخش خصوصی تولید کننده خودرو تفاوت نظرهایی وجود داشته است. در نهایت بعد از گذشت سال‌ها سرانجام آیین نامه واردات خودرو در سال 1401 تصویب و برای اجرا به بخش دولتی ابلاغ شد. بنابراین آیین نامه واردات خودرو به داخل کشور به مدت 5 سال و تحت مقررات قانونی آزاد گردید. در نهایت با گذشت مدت زمانی لایحه واردات خودرو توسط هیات وزیران تصویب و لازم الاجرا شد. در این آیین نامه قوانین متعددی تعیین گردیده است. برای مثال اولویت در واردات خودرو به ماشین‌هایی اختصاص یافته که قیمتی کمتر از 10 تا 20 هزار یورو دارند.  

تنها در شرایطی می‌توان بعد از واردات، خودرو را از ادارات گمرک تخلیه نمود که ثبت سفارش از قبل صورت گرفته باشد. در نهایت میزان هزینه گمرکی ورود کالا به کشور مطابق با قوانین امور گمرکی در ماده 14 صورت می‌پذیرد. همچنین تاجران باید بعد از خرید خودرو و گذراندن مراحل اداری نسبت به انتقال خودروها به کشور اقدام نمایند. به خاطر داشته باشید که تاجران می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های حمل و نقل بین المللی نسبت به حمل خودروها اقدام کنند. افلاک مارکت یکی از شرکت‌هایی است که می‌تواند زمینه جابجایی خودروها را در بهترین شرایط برای تاجران فراهم نماید. بهره‌گیری از خدمات جابجایی خودرو شرکت افلاک مارکت به تاجران کمک خواهد نمود تا هزینه‌های حمل و نقل خودروها را به شدت کاهش دهند.

بررسی شرایط مهم واردات خودرو از دبی

عوامل گوناگونی سبب شده است تا تاجران ایرانی واردات خودرو از دبی را در اولویت قرار دهند. فاصله جغرافیایی کم میان ایران و امارات و نقش واسطه‌ای دبی در تسهیل معاملات خودرو برای کشورهای همسایه برخی از این دلایل می‌باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا به برخی از پرسش‌های مهم کاربران در زمینه واردات خودرو از امارات پاسخ دهیم.

خرید خودرو از دبی و امارات برای تاجران چه مزایایی را ایجاد می‌نماید؟

واردات خودرو از امارات برای تاجران مزایای فراوانی را ایجاد می‌نماید. یکی از مهم‌ترین این مزایا کاهش هزینه‌های واردات خودرو به کشور با خرید خودرو از این دو منطقه اقتصادی می‌باشد. در واقع نزدیکی جغرافیایی میان امارات، دبی و ایران نقش مهمی در کاهش هزینه‌های حمل و نقل خودرو به کشور داشته است. همچنین خریداران اگر از کالاهای ارسال شده رضایت نداشته باشند می‌توانند به راحتی نسبت به مرجوع نمودن کالا در کمترین زمان ممکن اقدام نمایند.

ترخیص کالا از کشور دبی در زمان واردات خودرو از امارات برای تاجران ایرانی کمترین هزینه را ایجاد می‌نماید. در نتیجه می‌توان این امر را از مهم‌ترین دلایل استقبال از واردات خودرو از دبی و امارات عنوان نمود. با توجه به رشد اقتصادی صورت گرفته در کشور امارات عموماً اجناس وارداتی به این کشور از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار می‌باشند. همچنین می‌توان دبی را به عنوان قطب واردات کالا از سایر بخش‌ها به کشور نیز  معرفی نمود. در نهایت تمامی این موارد را می‌توانیم از دلایل عمده گسترش واردات خودرو از دبی به ایران عنوان کنیم.

حمل خودرو از دبی به ایران

بعد از اجرای پروسه خرید قطعی ماشین‌ها و واردات خودرو از دبی نوبت به فرایند بعدی یعنی حمل و نقل محصولات خریداری شده خواهد رسد. شاید مهم‌ترین فاکتور در پروسه واردات خودرو از دبی را بتوانیم ارسال سالم و ایمن محصولات خریداری شده عنوان نماییم. تاجران بعد از طی مراحل اولیه ثبت سفارش و تحویل محموله از گمرک دبی باید به فکر انتخاب شرایط مناسب برای ارسال خودروها باشند. یکی از مجموعه‌های تخصصی که در زمینه حمل و نقل محموله‌های تجاری در سطح منطقه فعالیت می‌نماید شرکت افلاک مارکت است.

تاجران برای واردات خودرو از دبی می‌توانند از سه مسیر دریایی، هوایی و زمینی اقدام به ارسال محموله‌ها نمایند. افلاک مارکت شرایط مناسبی را برای جابجایی خودروها در این سه مسیر ایجاد نموده است. افلاک مارکت می‌تواند خدمات گوناگونی را به تاجران خودرو در خاک دبی و ایران ارائه نماید. از جمله این خدمات می‌توان به ترخیص کالاها از انبارها و در نهایت حمل و نقل آنها به کشور اشاره نمود. استفاده از خدمات این شرکت در زمینه حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی می‌تواند در کنترل قیمت نهایی جابجایی خودروها موثر باشد. حمل و نقل بین کشوری از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در افلاک مارکت به تاجران ارائه می‌گردد. در نهایت قیمت مناسب جابجایی محصولات را می‌توان از مهم‌ترین مزایای اعتماد به این مجموعه عنوان نمود.

خرید خودرو از دبی و ارسال به ایران

پیش از خرید خودرو از دبی و ارسال به ایران تاجران باید روند قانونی این فرایند را به درستی طی نمایند. برای مثال در درجه اول تاجر برای پیشبرد برنامه‌های خود در جهت واردات خودرو از دبی باید نسبت به ثبت سفارش اقدام کند. گرفتن مجوزهای قانونی از سوی وزارت صنعت و معدن از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط تاجران ایرانی می‌باشد. البته در این مسیر تاجر می‌تواند نسبت به دریافت کارت بازرگانی نیز اقدام نماید. خرید خودرو و ثبت سفارش در دبی گام بعدی در این مسیر می‌باشد که تاجران باید طی نمایند. بعد از خرید خودروها تاجران باید با مراجعه به بندر جبل علی به همراه مدارک ثبت خرید خودرو از دبی نسبت به بارگیری محصول اقدام کنند. در ادامه خودروهای خریداری شده به بندرعباس ارسال می‌گردند. در نهایت تاجر برای دریافت محموله خود باید به ادارات گمرک واقع در بندرعباس مراجعه نماید. در مسیر واردات خودرو از دبی نیاز است تا مسیر فوق به صورت اصولی طی شود.

با واردات خودرو از امارات و ورود محموله به بندرعباس نیاز است تا تاجران نسبت به ارائه کد ثبت سفارش اقدام کنند. این امر برای تسهیل فرایند نگهداری محموله در انبارهای گمرکی صورت می‌پذیرد. تاجران برای ادامه این مسیر می‌توانند از خدمات شرکت افلاک مارکت برای ترخیص کالا از انبارها و حمل و نقل محموله به داخل کشور استفاده نمایند. بعد از ثبت سفارش خرید خودرو نوبت به ادامه مسیر و طی تشریفات گمرکی می‌رسد. در این مسیر تاجر موظف به پرداخت تمامی هزینه‌های گمرکی خرید محصول خود می‌باشد. بعد از طی مراحل اداری کار نوبت به بارگیری محموله و انتقال بار به پارکینگ اداره گمرک و صدور کارتکس ترخیص کالا می‌رسد. به خاطر داشته باشید که بدون دریافت کارتکس خودرو شما نمی‌تواند در داخل کشور شماره‌گذاری شود. در ادامه بعد از صدور کارتکس، بیمه و سند گمرکی، محموله را توسط سیستم‌های حمل و نقل افلاک مارکت به داخل کشور ارسال خواهند نمود.

معرفی 10 سایت خرید پوشاک در ترکیه

هزینه حمل خودرو از دبی به ایران

بعد از اینکه تاجران تصمیم گرفتند تا نسبت به واردات خودرو از امارات به کشور اقدام نمایند باید در نظر داشته باشند که برای طی مسیر واردات خودرو به کشور موظف به پرداخت هزینه‌های از پیش تعیین شده‌ای می‌باشند. برای مثال در درجه اول نیاز است تا تاجر هزینه خرید خودرو را به واحد پول کشور امارات و دبی یعنی درهم پرداخت کند. همچنین تاجران باید در این مسیر هزینه‌های گمرکی، بیمه و حمل و نقل خودروها به خاک ایران را نیز پرداخت نمایند. برای انتقال خودروها معمولاً تاجران کانتینرهای کشنده را برای این منظور انتخاب می‌نمایند.

در نهایت ما در ادامه این مقاله به بررسی میزان هزینه حمل خودرو از دبی به ایران خواهیم پرداخت. اما تاجران باید این نکته را نیز در نظر داشته باشند که بنا بر نوع مسیر انتقال خودروها به کشور هزینه‌ای که تاجران باید پرداخت کنند نیز تغییر می‌نماید. برای مثال ارسال کالاها از مسیرهای هوایی می‌تواند هزینه ارسال کالا از دبی به ایران را افزایش دهد. این مسئله در رابطه با مسیرهای دریایی و زمینی انتقال خودرو به کشور نیز صدق می‌نماید. در نهایت شرکت افلاک مارکت با بهره‌مندی از تمامی ظرفیت‌های خود می‌تواند برای تاجران کوتاه‌ترین و ارزان‌ترین مسیر جابجایی کالا از دبی به ایران را ایجاد نماید. شرکت افلاک مارکت از امکانات قابل توجهی برای حمل و نقل انواع کالاها در بین کشورها برخوردار می‌باشد. در نتیجه بهره‌گیری از این امکانات جابجایی بین کشوری سبب می‌شود تا هزینه حمل خودرو به کشور به شدت کاهش یابد.

هزینه حمل ماشین از دبی به ایران

عموماً قیمت حمل و نقل و واردات خودرو از دبی به کشور برای هر دستگاه خودرو بنا بر تعرفه بازرگانی تعیین و به واحدهای حمل و نقل ابلاغ می‌گردد. برای مثال هر تاجر برای حمل و نقل یک خودرو سانتافه در داخل کشور موظف است چیزی در حدود 5/2 میلیون تومان هزینه جابجایی برای خودرو پرداخت نماید. در نهایت تاجران باید مسیر ترخیص کالاها و جابجایی آنها در بخش‌های مختلف کشور را به درستی طی نمایند تا بعدها در ادامه مسیر دچار مشکل نشوند. همچنین تاجران باید به خاطر داشته باشند که شرکت‌های ترخیص کالا در سال‌های اخیر هزینه‌ها و حق‌العمل خود را در زمان اجرای فرایند ترخیص کالا و واردات خودرو از امارات را چیزی در حدود دو برابر افزایش داده‌اند. در نتیجه با توجه به این مورد هزینه ترخیص کالا از ادارات گمرک نیز در حد قابل توجهی افزایش یافته است.

تمامی این موارد می‌توانند بر قیمت تمام شده خودروهای وارد شده تاثیر بگذارند و سبب افزایش هزینه واردات کالا به کشور شود. به خاطر داشته باشید که تغییر بازارهای ارزی نیز توانسته بر میزان هزینه حمل ماشین از دبی به ایران تاثیر داشته باشد. در نتیجه برای واردات خودرو از امارات و دبی نیاز است تا تاجران از خدماتی تخصصی شرکت‌های حمل و نقل کالا استفاده نمایند. همانگونه که در متن نیز به آن اشاره نمودیم شرکت افلاک مارکت را می‌توانیم از مهم‌ترین شرکت‌های تخصصی انتقال کالا معرفی کنیم. افلاک مارکت یکی از شرکت‌های پیشگام در بحث حمل و نقل کالا در بین کشورها می‌باشد. افلاک مارکت با سابقه سی ساله توانسته است در این مسیر بسیار قدرتمند عمل نمایند. شناخت مسیرهای قانونی و مناسب‌ترین روش انتقال خودرو به کشور توسط افلاک مارکت توانسته به کاهش هزینه حمل و نقل خودرو کمک نماید. در نهایت کارشناسان افلاک مارکت با ایجاد شبکه گسترده مسیر حمل و نقل دریایی، زمینی و هوایی توانسته به توسعه بازرگانی کمک شایانی نمایند.

معرفی 10 سایت خرید پوشاک در ترکیه

افلاک مارکت یکی از بهترین شرکت‌های حمل و نقل کالا

تاجران در زمان واردات خودرو از دبی به ایران می‌توانند از خدمات حمل و نقل ارائه شده توسط شرکت افلاک مارکت بهره ببرند. افلاک مارکت می‌تواند با بهره‌گیری از ظرفیت خود مسیر جابجایی کالاهای بزرگ و کوچک از امارات به ایران را برای تاجران پدید آورد. البته مسیر ارائه خدمات توسط شرکت افلاک مارکت کاملاً دو سویه می‌باشد. در نتیجه تاجران می‌توانند از این خدمات به منظور جابجایی کالا به سایر کشورها نیز بهره ببرند. افلاک مارکت با بهره‌گیری از سابقه 30 ساله شرایط انتقال کالاها از دبی به ایران و بالعکس را ایجاد نموده است. این ویژگی را می‌توان از مهم‌ترین خدمات ارائه شده توسط این مجموعه معرفی نمود.

همچنین می‌توان گفت که حمل و نقل بسیاری از محموله‌های سفارشی تاجران در کشورهایی مانند امارات و دبی با بهره‌گیری از خدمات شرکت افلاک مارکت صورت می‌پذیرد. در نهایت نیز تمامی شرکت‌های فعال در این زمینه نیز به صورت یک واسطه در جهت انتقال محموله‌ها با بهره‌گیری از خدمات شرکت افلاک مارکت فعالیت می‌نمایند. همین مسئله نیز سبب شده است تا تعرفه‌های تعیین شده از سوی شرکت افلاک مارکت در بسیاری از شرایط بسیار کمتر از سایر شرکت‌های فعال در این زمینه باشد. تاجران می‌توانند با برقراری تماس با کارشناسان شرکت افلاک مارکت از خدمات این مجموعه در جهت کاهش هزینه‌ها و سرعت بخشیدن به مسیر انتقال خودروها استفاده نمایند. برای این منظور تاجران می‌توانند با مراجعه به دفاتر افلاک مارکت که در تهران و دبی واقع شده‌اند نسبت به دریافت خدمات مورد نیاز خود اقدام کنند.

هزینه حمل خودرو از دبی به بندرعباس

تا به این قسمت از مقاله ما سعی نمودیم تا حد قابل توجهی به بررسی مبحث واردات خودرو از امارات بپردازیم. بعد از خرید خودروها از شرکت‌های عرضه کننده خودرو در دبی و انتقال ماشین‌ها به داخل کشور از طریق یکی از مسیرهای هوایی، دریایی و زمینی نوبت به ترخیص کالاها از ادارات گمرک واقع در بندرعباس و انتقال آنها به سایر نقاط کشور می‌رسد. بندرعباس از جنوبی‌ترین نقاط جغرافیایی کشور می‌باشد و به دلیل ساختار تجاری این بندر همواره یکی از مهم‌ترین مسیرهای حمل و نقل بازرگانی نیز به شمار می‌رفته است. همچنین انتقال خودرو از کشور امارات به بندرعباس می‌تواند از مسیر دریایی به راحتی صورت پذیرد. وجود ترابری دریایی در این منطقه شرایط را برای توزیع مناسب محصولات در بندرعباس به خوبی فراهم نموده است. بدون شک انتخاب مسیر انتقال خودروها از دبی به بندرعباس از مهم‌ترین مواردی است که تاجران باید در این زمینه در نظر داشته باشند.

در نهایت هزینه حمل و واردات خودرو از دبی به بندرعباس تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. از جمله این عوامل می‌توان به نوع خودرو وارداتی، سال ساخت، مدل، برند سازنده خودرو و اندازه و ابعاد خودروها اشاره نمود. البته قوانین گمرکی و وارداتی هر کشور نیز می‌تواند بر قیمت نهایی خودرو و  هزینه حمل آن تاثیر داشته باشد. در نهایت هنوز هم برای واردات خودرو از دبی و امارات تاجران باید هزینه‌های بالایی را برای حمل و نقل و هزینه‌های گمرکی پرداخت نمایند. همین مسئله نیز سبب می‌شود تا قیمت نهایی خودروهای وارداتی تا حد قابل توجهی در بازار افزایش یابد. اما بدون شک مسیر دریایی انتقال کالا از دبی به ایران یکی از اقتصادی‌ترین روش‌های انتقال خودرو به کشور ما می‌باشد. بدون شک هزینه ترانزیت هوایی نسبت به ترابری دریایی بسیار بیشتر است. در نتیجه توسعه بنادر اقتصادی مانند بندرعباس می‌تواند هزینه‌های بازرگانی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

هزینه حمل خودرو از امارات

در ادامه بررسی شرایط واردات خودرو از امارات نیاز می‌دانیم تا به این موضوع اشاره کنیم که امارات یکی از مهم‌ترین کشورهای اقتصادی منطقه ما می‌باشد. این کشور به دلیل قرارگیری در جنوب خلیج فارس از شرایط مطلوبی برای ایجاد بازرگانی قوی میان دیگر کشورهای منطقه برخوردار است. امارات با توسعه شرایط اقتصادی خود توانسته به یکی از قطب‌های اساسی صادرات خودروهای اقتصادی و لوکس در منطقه تبدیل شود. در نتیجه تاجران ایرانی از ظرفیت بالای کشور امارات در جهت واردات خودروهای خارجی با قیمت‌های مناسب‌تری استفاده می‌نمایند. اما همچنان که در متن نیز به این مورد اشاره نمودیم واردات خودرو از دبی به دلیل دسترسی این کشور به راه‌های آبی برای کشورهای همسایه بسیار با اهمیت می‌باشد. بخش عظیمی از جمعیت این کشور را افراد غیر بومی تشکیل داده‌اند. این افراد نیز از ظرفیت بزرگ این کشور برای توسعه بازرگانی شرکت‌های بزرگ تولید کننده در دنیا استفاده می‌نمایند.

در نهایت بازرگانان ایرانی نیز با در نظر گرفتن این فرصت اقدام به واردات خودرو از امارات می‌نمایند. استقرار نمایندگی شرکت‌های بزرگ خودروسازی در این کشور شرایط را برای خرید مستقیم خودروها فراهم نموده است. در نهایت تاجران بعد از خرید خودروها باید نسبت به گذراندن مراحل اداری انتقال خودرو به کشور اقدام کنند. برای این منظور اعتماد به توانایی‌های شرکت‌های تخصصی حمل و نقل مانند افلاک مارکت حتماً برای تاجران بهترین انتخاب می‌باشد. در نهایت انتقال خودروها به کمک خدمات این شرکت می‌تواند تا حد قابل توجهی به کاهش هزینه‌های انتقال خودرو به کشور کمک نماید.

حمل خودرو از امارات

همانگونه که بیان شد امارات از کشورهای اقتصادی منطقه است که توانسته بازار بزرگی را برای سایر همسایگان ایجاد نماید. واردات خودرو از دبی یکی از انواع فعالیت‌های بازرگانی می‌باشد که تاجران برای توسعه بخش بازرگانی به آن می‌پردازند. در نهایت برای حمل انواع خودرو از امارات نیاز است تا تاجران از خدمات ارائه شده در شرکت‌های تخصصی حمل و نقل کالا مانند شرکت افلاک مارکت بهره ببرند. شرکت افلاک مارکت با شناخت راه‌های ارتباطی در بخش‌های باربری هوایی و به ویژه دریایی توانسته مسیر انتقال خودرو از امارات به کشور را تسهیل نماید.

کاهش هزینه‌های جابجایی خودرو از امارات را می‌توان به عنوان مهم‌ترین مزایای استفاده از خدمات این شرکت عنوان نمود.  در نهایت در پایان این مقاله باید به این مورد نیز اشاره نماییم که افلاک مارکت به عنوان یک شرکت خدماتی در بحث حمل و نقل بین کشوری توانسته اعتماد تاجران را به خوبی جلب نماید. در نتیجه توسعه زیر ساخت‌های خدماتی این شرکت به واسطه این اعتماد ایجاد گردیده است. در این شرایط افلاک مارکت با در نظر گرفتن این امر امکان مناسبی را برای تسهیل فرایند واردات خودرو به کشور فراهم نموده است.

سؤالات متداول

در مطالب بالا به صورت کامل شما را با سایت فروش لباس در ترکیه آشنا کردیم. حالا در این بخش قصد داریم چند سوال متداول و رایج را طرح کنیم و به آن‌ها پاسخ دهیم؛ بنابراین همراه ما باشید.

سایت‌هایی مختلفی در زمینه فروش لباس فعالیت می‌کنند که هر کدام ویژگی‌های گوناگونی را به خود اختصاص داده‌اند؛ اما اگر به دنبال بهترین سایت فروشگاه اینترنتی لباس در ترکیه هستید باید به میگروس، مورهیپو، اِویدا و… اشاره داشته باشیم.

به طور کلی برای خرید از فروشگاه اینترنتی لباس در ترکیه دو روش مختلف وجود دارند که شامل مستقیم و غیرمستقیم هستند. انتخاب هر یک از این روش‌ها به شرایط شما بستگی دارد.

اگر قصد دارید به صورت مستقیم از فروشگاه اینترنتی لباس در ترکیه خرید انجام دهید، باید از شرایط مختلفی بهره‌مند باشید. آدرس بین‌المللی و شماره حساب خارجی از جمله این پیش‌نیازها هستند.

بدون شک افلاک مارکت بهترین مجموعه‌ای به شمار می‌رود که می‌توانید از آن در راستای خرید غیرمستقیم بهره ببرید. کافی است لینک محصول را از سایت اصلی کپی کرده و سپس فرم ثبت سفارش را تکمیل کنید.

برای خرید غیرمستقیم از سایت فروش لباس در ترکیه می‌توانید به مجموعه افلاک مارکت مراجعه کنید. این سایت واسطه از مزایای گوناگونی برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توانیم به تضمین اصالت و کیفیت کالا اشاره کنیم.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.